Czy opłaca się kupować ciuchy na zimę w secondhandach? Jakie cuda można znaleźć szukając na dziale WAGI? 16 listopada 2023
Czy opłaca się kupować ciuchy na zimę w secondhandach?

Kupowanie taniej odzieży na zimę w secondhandach to bardzo dobry pomysł z kilku powodów. Po pierwsze jest to rozwiązanie ekonomiczne – w takich sklepach spotkamy się z towarem w najniższych cenach na rynku. Po drugie, moda z drugiej ręki jest po prostu wyjątkowa, i to pod wieloma względami. Niepowtarzalne egzemplarze, które pozwolą nam się wyróżnić i urozmaicić zimową garderobę, znajdziemy tylko w lumpeksach. Oprócz tego kupowanie ubrań z drugiego obiegu jest najbardziej ekologiczną formą zakupów. Pozwala na  realne ograniczenie ilości odpadów i zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia planety.

Znalezienie prawdziwych perełek w sklepie z tanią odzieżą używaną wymaga od nas więcej czasu i wysiłku niż zakupy w galerii handlowej. Czy zatem się opłaca? Jeżeli zależy nam na odzieży wysokiej jakości, często markowej, a w przeważającej większości oryginalnej i niepowtarzalnej, którą możemy nabyć za przysłowiowe grosze, to tak – zdecydowanie się opłaca! W świecie mody chodzenie na skróty nie zagwarantuje nam wyjątkowego stylu i nie pozwoli budować outfitów, które wyróżnią nas w tłumie… Dlatego jak najbardziej warto chodzić na zakupy do secondhandów!

Istnieją dwa podstawowe systemy sprzedaży ciuchów z drugiej ręki w secondhandach. Możemy kupować towar wyceniony, gdzie każda rzecz ma swoja metkę, lub taki, który jest sprzedawany na wagę. Obie opcje są tak samo dobre, jednak dziś skupimy się na tym drugim systemie. Dlaczego warto zwrócić uwagę na tanią odzież, którą można kupować na kilogramy i jakie cuda można odnaleźć na dziale WAGI? Spieszymy z odpowiedziami!

Niektóre lumpeksy, jak np. markowe secondhandy sieci Biga, oferują swoim klientom dwa osobne działy towarowe – wagę i wycenę. Choć na pierwszy rzut oka, mogłoby się wydawać, że odzież na kilogramy jest gorsza od tej wycenionej, nie jest tak do końca. Niektórzy klienci ciucholandów zaglądają wyłącznie na dział towaru sprzedawanego na wagę. Dlatego, że to właśnie tutaj  zakupy nabierają prawdziwych rumieńców!  Trzeba być bardzo czujnym i skupionym, żeby nie przegapić ubraniowych skarbów… Niespodzianka może kryć się na każdym kroku – czyż to nie brzmi emocjonująco?

Tania odzież sprzedawana na wagę nie jest tak dokładnie sortowana, jak ta wyceniona i można wśród niej znaleźć prawdziwe perełki, w tym markowe ciuchy czy luksusowe materiały.  Ponadto miłośnicy stylu VINTAGE będą się tutaj czuli, jak u siebie, bo to właśnie na dziale wagi można spotkać najwięcej rzeczy z ubiegłych epok, które obecnie są ultra modne i bardzo pożądane! A już największym atutem kupowania ciuchów na wagę, jest ich niska cena. Tutaj zakupy mogą Cię kosztować dosłownie grosze!

Naturalnie trzeba się liczyć z tym, że towar na wagę może mieć mniejsze lub większe wady. Plamy, dziury, zepsute zamki czy urwane guziki często zniechęcają do kupowania taniej odzieży na wagę. Jednak czasem zdecydowanie warto jest podjąć wyzwanie i spróbować naprawić skazy, żeby cieszyć się wyjątkowymi ubraniami, które niemal nic nas nie kosztowały!

My ze swojej strony szczególnie polecamy odwiedzenie tanich sklepów z odzieżą używaną sieci Biga. Znajdziecie w nich odzież sprzedawaną zarówno a wagę, jak i na sztuki. Bez względu na to czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z secondhandami, czy jesteś zapaloną „lumpeksiarą” – tutaj odnajdziesz się bez trudu i wrócisz do domu z pełną torbą modnych skarbów!  Już teraz sprawdź, gdzie znajdziesz najbliższy sklep Biga na www.bigastyl.pl !

Zobacz również

Wiosenne must-have
Modowe must-have na WIOSNĘ! Jakie ubrania muszą znaleźć się w naszej wiosennej garderobie?
Buty używane - odzież wiosenna z secondhandow
Idealne buty na wiosnę prosto z secondhandów! Na jakie buty zwracać uwagę?
Kurtki używane - odzież jesienna
Jaka kurtka na wiosnę? Secondhandy BIGA podpowiadają jak wybrać idealną wiosenną kurtkę!
Kurtki przejściowe - secondhandy Biga
Już prawie wiosna, ale temperatury dalej nas zaskakują – jak sobie z tym poradzić? Odpowiedź brzmi kurtki przejściowe!
 

Leave a Comment