Idealne buty na wiosnę prosto z secondhandów! Na jakie buty zwracać uwagę? 1 lutego 2024
Buty używane - odzież wiosenna z secondhandow

„Kopciuszek jest dowodem na to, że nowa para butów może odmienić życie.”

Każda kobieta wie, że bez odpowiedniego obuwia nie sposób zbudować pełną stylizację. Jest to niezbędny element garderoby, który w naszych sercach zajmuje szczególne miejsce. Od razu zaznaczmy – nie ma idealnych butów… a przynajmniej jednej pary! My musimy mieć wybór! Potrzebujemy ich przynajmniej kilku… lub więcej. Tak to już jest w tym naszym kobiecym świecie.

I to nie jest nasza wina! Musimy przecież dostosować się do tak wielu różnych czynników – do okazji, sytuacji, miejsca, do którego się wybieramy, tego, co będziemy robić, pogody, pory dnia i pory roku też! No i jeszcze trzeba dobrze w nich wyglądać i zadbać o swój komfort – i to wszystko wcale nie jest takie proste…

„Daj dziewczynie odpowiednie buty, a podbije świat.”

Marilyn Monroe

Buty są bardzo ważną częścią stylizacji, ale i życia kobiet w ogóle. Dlatego przykładają do nich tak wiele uwagi i kupują ich tak dużo. Jak inaczej miałyby podbijać świat? I jakby mało miały na głowie, to muszą jeszcze znać aktualne trendy i odpowiednio je do siebie dopasować.  Zwłaszcza, że nadchodzi wiosna, a wraz z nią nowe modowe wytyczne dotyczące obuwia. Kolory, fasony, obcasy, materiały – może się zakręcić w głowie! Bez obaw, przychodzimy do Was dziś z kilkoma radami.

„Utrzymuj wysokimi swoje obcasy, swoją głowę i swoje wartości.”

Coco Chanel

Tegoroczna wiosna celebruje minimalizm i prostotę, jednak okrasza ją mocnym błyskiem. Dlatego wybieramy proste fasony obuwia, klasyki inspirowane dawnymi czasami, ale nie zapominamy, w którym wieku żyjemy. Trzy pewne barwy na ten rok to – czerń, biel i srebro. Wysokie kozaki za kolano, kowbojki sięgające do kolana i wysokie sneakersy to tegoroczne hity. Podobnie, jak buty inspirowane stylem motocyklowym lub wojskowym. A obok nich zwykłe czółenka na „kaczuszce” lub małym koturnie oraz płaskie i miękkie baleriny. No i na koniec buty transparentne.

Odzież wiosenna - buty na obcasie

„Nie da się być dobrze ubranym w tanich butach.”

Hardy Amies

A właśnie, że się da! To znaczy da się kupić buty dobrej jakości w niskiej cenie – w tym celu wystarczy odwiedzić sklep z tanią odzieżą używaną. Natomiast kupowanie obuwia kiepskiej klasy w popularnych sieciówkach – to gwóźdź do trumny jeśli chodzi o styl… Secondhandy oferują obuwie z drugiej ręki, do którego nie wszyscy potrafią się przekonać, a to duży błąd. Lumpeks to wybór ekologiczny i ekonomiczny, a oprócz tego uwalnia w nas modową bestię i pozwala zabłysnąć naszej stylizacyjnej osobowości!

„Przeciętna kobieta zakochuje się 7 razy w roku – w tym 6 razy w butach.”

Tanie buty z drugiej ręki potrafią zauroczyć… Trzeba jednak pamiętać o kilku kwestiach przed zakupami. Wybieraj wysokiej jakości materiały i starannie wykonane obuwie, a także zwróć uwagę na stan butów – jeśli dasz radę naprawić usterki, to bierz je do domu, jeśli nie – no cóż, to nie była miłość… Sprawdzaj marki i miejsce produkcji i porównaj z cenami rynkowymi  – wiele razy będziesz miło zaskoczona!

„Założenie wymarzonych butów oznacza, że zaczyna się realizować swoje marzenia.”

Roger Viver

Drogie obuwie jest  łakomym kąskiem, jednak często pozostaje poza naszym finansowym zasięgiem… Dlatego należy szukać tanich markowych butów, które znajdziecie w znanych secondhandach sieci Biga. Używane, ale i często nowe obuwie, jakiego próżno szukać gdzie indziej – to powinien być Wasz cel. Stawiajcie na oryginalność i wysoką jakość. W tanich sklepach z odzieżą używaną możecie znaleźć wreszcie Wasze wymarzone buty – a kiedy je założycie, zacznijcie spełniać wszystkie swoje marzenia!

Zobacz również

Powiew Świeżości w Świecie Mody: BIGA Zaprasza na Nową Dostawę
Tanie spodnie - sklepy stacjonarne z odzieżą używaną
Spodnie, spodnie i jeszcze raz spodnie! Jak idealnie dopasować spodnie pod siebie – na co zwracać uwagę i gdzie je kupować?
Najlepsze Marki Odzieżowe Jakie Znajdziesz w Second Handach: Elegancja i Styl w Zasięgu Ręki
Minimalistyczna Elegancja vs. Ekstrawagancja: Inspiracje dla Twojej Stylizacji
 

Leave a Comment