Jak kolory ubrań wpływają na nasz nastrój? 28 lipca 2022

Choćby nasze szafy pękały w szwach, to i tak regularnie mamy problem z tym, w co się ubrać.  Bywa, że najchętniej budujemy swoje stylizacje w oparciu o konkretne kolory. W jednych czujemy się i wyglądamy lepiej, w innych gorzej. Nasze wybory nie są przypadkowe i w głównej mierze zależą od charakteru lub aktualnego nastroju. Co mówi o Tobie kolor Twojego ubrania?
Jeżeli często wybierasz biel, cechuje Cię wewnętrzna równowaga oraz optymizm. Kolor ten wskazuje na osobę zdystansowaną, chcącą pozostać neutralną. Biel jest symbolem niewinności i czystości. Osoba nosząca ją postrzegana jest jako indywidualistka lubiąca  niezależność.  Ubrana na biało kobieta postrzegana będzie jako uczciwa i prostolinijna. Total look w takim kolorze od dłuższego czasu utrzymuje się w czołówce modowych trendów.

Jeśli z kolei gustujesz w czarnych ubraniach, to znaczy, że należysz do jednej z dwóch grup osób. Albo jesteś silna, zdyscyplinowana i zdecydowana, cechuje cię niezależność i pewność siebie. Albo jesteś niepewna swej wartości i wycofana, nie wiesz, czego chcesz od życia. Czerń może być symbolem odcinania się od konwenansów, a także tajemniczości. Czarne ubranie podkreśla autorytet, dodaje poza tym tajemniczości i seksapilu. Należy również do niezaprzeczalnej klasyki w świecie mody.

Czerwień natomiast to kolor dla osób odważnych. Kobieta w czerwieni chce być zauważona i adorowana, pozostawać w centrum uwagi. Osoba nosząca czerwone ubrania postrzegana jest jako pewna siebie, żywiołowa i energiczna. Czerwień podkreśla także seksualność, zwłaszcza jeśli swym zasięgiem obejmuje dolną część garderoby. Co ciekawe może być oznaką zbyt niskiego ciśnienia. Uważa się, iż czerwona barwa ma właściwości pobudzające (stąd czerwony łaszek pomoże na niskie ciśnienie). Jeżeli często sięgasz po czerwień, prawdopodobnie nie potrafisz słuchać innych, brak ci cierpliwości i zdarza Ci się wybuchnąć, jeśli coś nie idzie po Twojej myśli.
Niezwykle modna tej wiosny zieleń to symbol równowagi i nadziei. Osoby, które często ubierają się na zielono uchodzą za spokojne i stonowane, w dodatku uczciwe i godne zaufania. Zielony ubiór może świadczyć także o chęci wycofania się do roli obserwatora, pozostawania w tle. Fani zielonego postrzegani są jako osoby, które mają dobry, kojący wpływ na innych, są wyrozumiałe i cierpliwe, a w ich życiu panuje harmonia. Zielony ubiór pomoże ci się uspokoić i skupić.

Niebieski natomiast kojarzony jest ze spokojem, pełnym skupieniem i profesjonalizmem, ale świadczy także o rozwiniętej sferze duchowej. To kolor pozbawiony agresji, jeśli go nosisz być może szukasz odosobnienia, samotności, ciszy i spokoju. Jasnoniebieski to barwa osób twórczych i wrażliwych, którzy nie lubią się spieszyć. Ciemnoniebieski natomiast oznacza inteligencję i niezależność, często wybierany przez osoby odpowiedzialne. Barwa sprzyjająca wyciszeniu i medytacji.

Najbardziej chyba optymistyczna barwa do oczywiście żółty – kolor słońca. Najczęściej sięgają po niego ludzie ciekawi świata i szukający nowych wyzwań. Żółty ubiór pozwoli słuchaczom skupić się na Twoich słowach, pomoże ci nawiązać nowe znajomości, a także inspirować innych. Jeśli lubisz żółte ubrania, to prawdopodobnie jesteś spontaniczny, wkładasz całe serce w to, co robisz, cechuje cię aktywność i żywiołowość. Wiosenna aura zdecydowanie sprzyja outfitom w takim kolorze.

Kolor ubrania może świadczyć o wielu cechach, ale przede wszystkim chcemy wyglądać ładnie. Żeby sprawdzić, jaka barwa najbardziej pasuje do nas, najlepiej jest poeksperymentować. Idealnym miejscem będzie sklep z odzieżą używaną, gdyż jego oferta nie jest ograniczona aktualnymi trendami. Można w nim stworzyć stylizację w każdym kolorze. Poza tym tanie rzeczy z drugiej ręki są niepowtarzalne. Zdecydowanie najbardziej polecanymi sklepami z niedrogimi ciuchami używanymi są markowe secondhandy sieci Biga. Ich czerwone logo przykuwa wzrok, a żółte detale napawają optymizmem i zachęcają do zakupów.

Zobacz również

Powiew Świeżości w Świecie Mody: BIGA Zaprasza na Nową Dostawę
Tanie spodnie - sklepy stacjonarne z odzieżą używaną
Spodnie, spodnie i jeszcze raz spodnie! Jak idealnie dopasować spodnie pod siebie – na co zwracać uwagę i gdzie je kupować?
Najlepsze Marki Odzieżowe Jakie Znajdziesz w Second Handach: Elegancja i Styl w Zasięgu Ręki
Minimalistyczna Elegancja vs. Ekstrawagancja: Inspiracje dla Twojej Stylizacji
 

Leave a Comment