Kurtki na zimę 2022 z secondhandu! Jak wybrać idealną kurtkę? 21 grudnia 2022

Zima już całkiem porządnie dała nam się we znaki, zmuszając nas tym samym do schowania w głąb szafy letnich i przejściowych kurtek oraz wymiany ich na cieplejsze, odpowiednie dla obecnie panujących temperatur modele. Niezależnie od tego, czy kurtkę kupujemy znacznie wcześniej, przezornie, czy też na ostatnią chwilę, kiedy zima puka już do naszych drzwi, powinniśmy przy jej wyborze zwrócić uwagę na kilka najważniejszych aspektów. Jakich? Podpowiadamy!

Kurtka na zimę z secondhandu – od czego zacząć?

Czym musi charakteryzować się idealna kurtka zimowa? Wybrany przez nas model powinien przede wszystkim odznaczać się wysoką jakością, na którą składa się zarówno klasa użytego do jej stworzenia materiału, jak i staranność wykonania. Wśród kurtek dostępnych na rynku znaleźć można przede wszystkim modele puchowe, skórzane, bawełniane, wełniane oraz nylonowe z wypełnieniem. Także i wypełnienie kurtki zimowej może być różne; producenci używają najczęściej wełny, puchu i pierza lub poliestru. Oczywiście warto wybierać kurtki wykonane z naturalnych, trwałych materiałów, które skutecznie chronić nas będą przed chłodem, a także wiatrem czy opadami.

Kurtki zimowe – najmodniejsze fasony

Wszystkie dostępne na rynku kurtki zimowe podzielić możemy na kilka różnych kategorii. Przede wszystkim dzielimy je jednak ze względu na ich fason i krój. Warto poznać kilka najpopularniejszych i najmodniejszych z nich, aby przekonać się, który z nich będzie dla nas najodpowiedniejszy.

Wśród najczęściej wybieranych modeli zimowych kurtek znajdują się:

–              parka,

–              kurtka puchowa,

–              anorak,

–              budrysówka,

–              pilotka,

–              bombka.

Zimowa parka to wybór dla miłośniczek nieco dłuższych krojów, które jednak zamiast klasycznego płaszcza chętniej sięgają po kurtkę. Parki to modele o długości do połowy uda lub do kolan, które łączą w sobie ciekawą estetykę i wysoką funkcjonalność. Skutecznie chronią przed zimnem, także dolne partie ciała. Parkę nosić można luźno, wybierając model nieco swobodniejszy, jak również przepleść ją w pasie, podkreślając tym samym swoje kształty.

Kurtka puchowa to zarówno w poprzednim, jak i tym sezonie absolutny hit. Stosunkowo obszerna, najlepiej oversizowa puchowa kurtka to ciepłe, a także stylowe zwieńczenie całego zimowego stroju. Modele te wypełnione są najczęściej puchem lub syntetycznym materiałem o właściwościach podobnych do pierza. Dzięki temu jest ona bardzo ciepła i z dużym powodzeniem chroni przed zimnem, mimo stosunkowo niewielkiej długości.

Kurtka zimowa Anorak to charakterystyczne, pikowane modele, wyposażone w praktyczny kaptur. Najczęściej nieco dłuższa i mniej dopasowana, odznacza się przede wszystkim bardzo skuteczną ochroną przed chłodem i wiatrem. Kurtka ta inspirowana jest bowiem noszonymi przez Eskimosów okryciami, które w związku z surowymi warunkami atmosferycznymi  panującymi na Grenlandii, Alasce i w północnych rejonach Kanady miały do spełnienia niezwykle trudne zadanie.

Na uwagę zasługuje także kurtka zimowa typu pilotka, posiadająca bardzo charakterystyczny i ciekawy design. Ten rodzaj kurtki inspirowany jest strojami amerykańskich pilotów bombowców. Pilotka wykonana jest ze skóry podszytej naturalnym lub syntetycznym futrem. Posiada wysoki kołnierz, na którym najczęściej widoczny jest puszek spod spodu kurtki.

Myśl nieszablonowo – wybierz secondhand!

Idealna kurtka zimowa to taka, która łączy w sobie wysoką funkcjonalność i atrakcyjną estetykę. Powinna ona skutecznie chronić nas przed zimnem, wiatrem czy opadami, zapewniać pełen komfort, nawet przy minusowych temperaturach. Jednocześnie powinna również cieszyć oko swoim krojem, kolorem i użytymi do jej wykończenia dodatkami oraz detalami. Przede wszystkim jednak idealna kurtka zimowa musi nam się podobać i sprawiać, że czujemy się komfortowo i atrakcyjnie.

Doskonałej zimowej kurtki szukać możemy na półkach znanych modowych marek lub postawić na nieszablonowość i sięgnąć po to, co do zaoferowania ma jedna z największych sieci secondhandów Biga. W sklepie z odzieżą używaną znaleźć można bowiem nie tylko ciepła i gustowną, ale także jedyną w swoim rodzaju kurtkę, której nie zobaczymy na nikim innym!

Zobacz również

Powiew Świeżości w Świecie Mody: BIGA Zaprasza na Nową Dostawę
Tanie spodnie - sklepy stacjonarne z odzieżą używaną
Spodnie, spodnie i jeszcze raz spodnie! Jak idealnie dopasować spodnie pod siebie – na co zwracać uwagę i gdzie je kupować?
Najlepsze Marki Odzieżowe Jakie Znajdziesz w Second Handach: Elegancja i Styl w Zasięgu Ręki
Minimalistyczna Elegancja vs. Ekstrawagancja: Inspiracje dla Twojej Stylizacji
 

Leave a Comment