Akcja BIGGER w sklepach BIGA już wystartowała! 31 stycznia 2023

Nie masz pomysłu na ubrania, w których już nie chodzisz? Czy wiesz, że mogą one przydać się jeszcze komuś innemu? W sklepach Biga trwa właśnie akcja BIGGER, polegająca na recyklingu odzieży. Przyłącz się, podaruj swoim ubraniom drugie życie i zapewnij sobie zniżki na zakupy!

Zbiórki odzieży – dlaczego warto wspierać recykling tekstyliów?

Możliwości recyklingu ubrań jest coraz więcej. Te sztuki, których chcesz się pozbyć, możesz wrzucić do kontenera na odzież używaną. W większych miastach pojawiają się sklepy charytatywne. Idea ich działania jest bardzo prosta. Oddajesz swoje stare ubrania, dostajesz rabat, a zysk z niewykorzystanych BIGGERów trafia na cele dobroczynne. Także światowe marki, takie jak Zara, H&M czy Zalando, inicjują programy zbiórki tekstyliów, oferując w zamian zniżki na nowe ubrania.

Oddając tekstylia, nie tylko dajesz im drugie życie, ale też nie przyczyniasz się do powstawania odpadów. Zamiast na wysypiska, odzież trafia z powrotem do obiegu. To ma znaczenie, ponieważ to właśnie przemysł odzieżowy należy do czołówki branż na świecie odpowiedzialnych za degradację środowiska.

Biorąc udział w akcji BIGGER, promującej recykling odzieży, nie tylko wspierasz środowisko, ale także możesz zagwarantować sobie namacalne zyski w postaci zniżek.

Jakie korzyści czekają na biorących udział w akcji recyklingowej BIGGER?

Uczestnicząc w zbiórce odzieży BIGGER, odczujesz kilka korzyści.

Po pierwsze, możesz poczuć się o wiele lepiej, zyskując świadomość, że robisz coś dobrego dla naszej planety. Wspierając inicjatywy chroniące środowisko i zasoby naturalne, sprawiasz, że Ziemia staje się lepszym miejscem do życia.

Po drugie, wzrośnie Twoja świadomość jako konsumenta. Wiedząc, jak działa przemysł modowy i widząc, jaką drogę przebywają ubrania od momentu opuszczenia sklepu do składowania na śmietniskach, już nie spojrzysz tak samo na zakupy odzieżowe. Twoje decyzje zakupowe będą od tej pory bardziej rozważne!

Po trzecie, na biorących udział w akcji BIGGER czekają specjalne zniżki na zakupy w sklepach tej sieci! Każdy kilogram odzieży, jaki oddasz w Biga, to jedna złotówka obniżki na swetry, kurtki, t-shirty i torebki czy co tylko chcesz. Pomóż planecie, zgarniaj zniżki i wyglądaj stylowo!

W jaki sposób oddać ubrania i cieszyć się rabatem?

Udział w akcji BIGGER możesz wziąć w każdym sklepie marki, począwszy od 02.01.2023. Data końca akcji nie została ustalona, więc można będzie w niej brać udział regularnie. Jak zabrać się za to wyzwanie?

Przejrzyj domową garderobę i wysortuj z niej ubrania w dobrym stanie, w których już nikt nie chodzi. W ramach zbiórki oddać możesz odzież damską, męską i dziecięcą. Pamiętaj, że możesz oddać tylko ubrania niezniszczone, bez plam czy dziur. Zasada jest prosta. Oddaj tylko takie rzeczy, które nadają się, aby ponownie je założyć. Zbieramy płaszcze, kurtki, swetry, bluzki, koszulki oraz odzież niemowlęcą. Poza ubraniami możesz oddać także buty. Mało tego, jeśli zalegają u Ciebie w domu tekstylia, takie jak ręczniki i pościel, też możesz się ich pozbyć i zyskać! Uwaga, nie przyjmujemy tekstyliów ciężkich, takich jak na przykład koce. Te radzimy oddać w lokalnym schronisku dla zwierząt. Większość schronisk zbiera koce i kołdry dla swoich podopiecznych przez cały rok.

Wysortowane ubrania przynieś do sklepu Biga, gdzie pracownik skontroluje ich stan i je zważy. Za przekazane kilogramy odzieży otrzymasz nagrodę w postaci jednego BIGGERa. Tak jak wcześniej było to wspomniane każdy kilogram oddanej odzieży to 1 zł – wszystkie niezbędne informacje zostaną umieszczone na BIGGERze przez pracownika sklepu. Rabat można go wykorzystać w określonym czasie na zakupy w naszych sklepach. Gdy termin ważności BIGGERa minie, nic straconego! Przekażemy ich wartość na cele charytatywne. Szczegóły akcji znajdziesz opisane na stronie internetowej Biga w zakładce „BIGADLAPLANETY”.

Pozwól, aby Twoje stare ubrania wyruszyły w nową drogę razem z Biga. Podaruj im drugie życie i ciesz się rabatami, jakie otrzymasz na cały asortyment sklepu dzięki tej zbiórce. Pozwól, aby Twoje stare ubrania wyruszyły w nową drogę razem z Biga. Podaruj im drugie życie i ciesz się rabatami, jakie otrzymasz na cały asortyment sklepu dzięki tej zbiórce.

Zobacz również

Powiew Świeżości w Świecie Mody: BIGA Zaprasza na Nową Dostawę
Tanie spodnie - sklepy stacjonarne z odzieżą używaną
Spodnie, spodnie i jeszcze raz spodnie! Jak idealnie dopasować spodnie pod siebie – na co zwracać uwagę i gdzie je kupować?
Najlepsze Marki Odzieżowe Jakie Znajdziesz w Second Handach: Elegancja i Styl w Zasięgu Ręki
Minimalistyczna Elegancja vs. Ekstrawagancja: Inspiracje dla Twojej Stylizacji
 

Leave a Comment