Zielone total looki 15 marca 2021
Zielone total looki - Bigastyl.pl

Kolor zielony jest jednym z podstawowych w palecie barw

Zieleń posiada wiele odcieni , przez to sam kolor ma uniwersalne zastosowanie w tworzeniu różnych stylizacji, które są odpowiednie dla różnych typów urody. Z wykorzystaniem zieleni można stworzyć zarówno klasyczne zestawy, jak i świeże i odważne. To kolor, który nie boi się połączenia z innymi kolorami, ale w połączeniu z różnymi odcieniami zieleni wygląda równie efektownie, tworząc zgrany total look. W naszych stylizacjach to właśnie kolory wysyłają komunikaty na nasz temat.

Co komunikuje kolor zielony?

Zielony bardzo mocno kojarzy się nam z przyrodą, a więc z wiosną, energią, nowym życiem – to kolor nadziei. Wybierając ten kolor, taki wysyłasz właśnie sygnał osobom przebywającym w Twoim otoczeniu.

Komu pasuje zieleń?

W ostatnich sezonach najmodniejsze odcienie to butelkowa zieleń, khaki, miętowy, oliwkowy. Każdy z tych odcieni ma inne nasycenie, widać w nich dodatki innych barw – bieli, brązu, czy złota. Ciepłe odcienie zielonego wskazane są dla osób o ciemniejszej karnacji, brunetek, szatynek. Natomiast posiadaczki chłodniejszej typu urody i jasnych włosach, blond, rudych powinny wybrać chłodniejsze odcienie zieleni. W przepięknej butelkowej zieleni będą prezentować się wprost rewelacyjnie.

Jaki kolor dobrać do zielonego?

Przed tym jak zaczniesz dobierać dodatki, pamiętaj że nie wszystkie kolory ładnie współgrają z zielenią, inne zaś są bardziej kontrastowe. Chcąc osiągnąć spokojniejszy przekaz, połącz zielony sweter z niebieskimi cygaretkami. Natomiast wybierając czerwone spodnie z zielonym sweterkiem, dodasz bardziej orientalnego stylu. Jak poznać więc, który kolor jest kontrastowy? To nie takie trudne! Te barwy, które leżą blisko siebie na palecie barw – są harmonijne. Te ze strony przeciwległej będą mniej harmonijne.

Zielone total looki – czyli zielono mi

Stylizacja w jednym kolorze. Czy taka stylizacja może się podobać? Oczywiście, i to jeszcze jak! Wystarczy, że wybierzesz jeden kolor i będziesz się go konsekwentnie trzymać. Wybieraj materiały o różnej grubości, z aplikacjami, koronkami, czy z modnymi tłoczeniami.

Zestawy o tym samym kolorze wcale nie muszą być nudne, a wręcz przeciwnie – w takim stroju zawojujesz świat i skierujesz oczy przechodniów w swoją stronę. Budując stylizację z wykorzystaniem koloru zielonego dobieraj różne jego odcienie, a następnie dobierz buty i dodatki w wersji jaśniejszej.

Przedstawiamy kilka zielonych total looków, którymi możesz się zainspirować w swoich wiosennych stylizacjach.

 

Stylizacja nr 1

 

Stylizacja nr 2

 

Stylizacja nr 3

 

Stylizacja nr 4

Stylizacja nr 5

Stylizacja nr 6

Stylizacja nr 7

Stylizacja nr 8

 

Stylizacja nr 9

Stylizacja 10

zielony total look

Zobacz również

Wiosenne must-have
Modowe must-have na WIOSNĘ! Jakie ubrania muszą znaleźć się w naszej wiosennej garderobie?
Buty używane - odzież wiosenna z secondhandow
Idealne buty na wiosnę prosto z secondhandów! Na jakie buty zwracać uwagę?
Kurtki używane - odzież jesienna
Jaka kurtka na wiosnę? Secondhandy BIGA podpowiadają jak wybrać idealną wiosenną kurtkę!
Kurtki przejściowe - secondhandy Biga
Już prawie wiosna, ale temperatury dalej nas zaskakują – jak sobie z tym poradzić? Odpowiedź brzmi kurtki przejściowe!
 

Leave a Comment