Jak ubierać się “eko”? Z odpowiedzią przychodzą secondhandy! 25 maja 2023

Ostatnio dużo mówi się o zjawisku mody odpowiedzialnej i ekologicznych zakupach. Nadmierny konsumpcjonizm nakręca przemysł odzieżowy, który pracując na najwyższych obrotach, przyczynia się do bardzo dużego zanieczyszczenia środowiska naturalnego. My beztrosko spędzamy czas na zakupach w galeriach handlowych, a tymczasem ilość odpadów rośnie w zatrważającym tempie. Razem możemy zmienić świat na lepsze, ale musimy zacząć od siebie i być konsekwentnym. Wielkie rzeczy rodzą się z tych niewielkich, więc nie bagatelizujmy własnych złych przyzwyczajeń. Nasze codzienne wybory mają duże znaczenie, dlatego warto zadbać o to, żeby były to dobre i przemyślane decyzje. Zacznijmy więc może od kwestii ubioru – jak ubierać się „eko”?

Po pierwsze zrezygnujmy z kupowania nowych ubrań, a swój wzrok i zainteresowanie skierujmy w kierunku sklepów z odzieżą używaną. Dlaczego? Czy wiesz, że trzeba zużyć ok. 3 tysięcy litrów wody, aby powstał jeden t-shirt? A para jeansów wymaga aż 10 tysięcy… . Te liczby mówią same za siebie, a to jeszcze nie wszystko. Pomyśl o tym, ile czasu rozkładają się rzeczy, które były Ci już niepotrzebne i wylądowały na śmietniku. Jednej koszulce wykonanej z poliestru zajmie to ok. 200 lat… Zatem przestańmy nakręcać to błędne koło i doceńmy modę z drugiej ręki.

Korzyści z kupowania w tanich sklepach z odzieżą jest wiele. Unikatowe egzemplarze, niskie ceny i ogrom inspiracji do tworzenia oryginalnego stylu. Ponadto dajemy drugie życie rzeczom z drugiej ręki, dzięki czemu dbamy o środowisko. Mamy okazję połączyć to, co dobre i pożyteczne z tym, co przyjemne. Rozwiązanie idealne! Jeżeli nie masz jeszcze doświadczenia w kupowaniu tanich ciuchów z drugiego obiegu, dobrze będzie zacząć tę przygodę w odpowiednim miejscu. Zdecydowanie warto odwiedzić markowy secondhand sieci Biga, którego oferta jest jedną z najlepszych na polskim rynku. W tym miejscu masz gwarancję udanych zakupów!

Trzeba również wspomnieć o zyskującej coraz większą popularność filozofii zero waste, która propaguje minimalizowanie odpadów. W skrócie – nie wyrzucać, wykorzystać! Chcesz wyglądać modnie? Wprowadź do swojej garderoby ubraniowy upcykling! Nie musisz rezygnować z przyjemności płynącej z kupowania, jednocześnie zadbasz o środowisko. Sklepy Biga z odzieżą używaną umożliwiają nabycie za niewielkie pieniądze markowych ciuchów z drugiej ręki, ale również są prawdziwą kopalnią materiałów, które można wykorzystać do stworzenia czegoś nowego i wyjątkowego.

Czasy, kiedy lumpeksy kojarzono z ubraniami gorszej jakości, odeszły do lamusa. Teraz społeczeństwo traktuje je jako pozytywną alternatywę zakupów. Ich ekologiczną wersję. Nie można pozwolić na to, aby tony już wyprodukowanych ciuchów wylądowały na śmietniku, zwłaszcza, że zdecydowana większość nadaje się do ponownego użytku. A wśród nich można znaleźć prawdziwe perełki wykonane z drogich i luksusowych materiałów, rzeczy markowe, a nawet kreacje od najlepszych światowych projektantów! Jeżeli kochasz naszą planetę równie mocno, co zakupy, to zawsze wybieraj sklepy typu secondhand. Ubieraj się modnie i bądź „eko”!

Zobacz również

Powiew Świeżości w Świecie Mody: BIGA Zaprasza na Nową Dostawę
Tanie spodnie - sklepy stacjonarne z odzieżą używaną
Spodnie, spodnie i jeszcze raz spodnie! Jak idealnie dopasować spodnie pod siebie – na co zwracać uwagę i gdzie je kupować?
Najlepsze Marki Odzieżowe Jakie Znajdziesz w Second Handach: Elegancja i Styl w Zasięgu Ręki
Minimalistyczna Elegancja vs. Ekstrawagancja: Inspiracje dla Twojej Stylizacji
 

Leave a Comment