Wygodne szpilki? Kilka sprawdzonych trików 16 października 2017
Wygodne szpilki? Kilka sprawdzonych trików - Bigastyl.pl

Bywają takie dni, kiedy My kobiety płacimy wysoką cenę za piękno, walczymy z niewygodą na poczet dobrego wyglądu. Lubimy ekstrawaganckie, kobiece i seksowne szpilki…. Ale czy takie buty są warte każdego bólu? Na szczęście istnieją triki, które pomogą Ci przetrwać cały dzień w szpilkach, a przy tym zaoszczędzisz sobie przykrych odczuć związanych z dyskomfortem chodzenia na wysokich obcasach.

1. Przetrzyj podeszwy pumeksem, papierem ściernym lub inną tarką.

Nowe, eleganckie buty najczęściej mają podeszwę bez zakamarków i zagłębień, jest płaska, a jej przyczepność w trakcie chodzenia jest minimalna. My znamy prosty sposób na uniknięcie poślizgnięcia. Wystarczy przetrzeć delikatnie podeszwy swoich nowych butów pumeksem, papierem ściernym lub nawet najzwyklejszą tarką.
Radzimy, aby to przetarcie było wykonane z umiarem, zbyt intensywny nacisk może spowodować powstanie dziur oraz zwiększyć odczucie pod stopami każdego kamyka i wszystkich nierówności podłoża.

2. Lód, suszarka rozszerzą szpilki.

Przy przymierzaniu nowych butów, nie musisz już myśleć, ile czasu poświęcisz na ich „rozchodzenie”. Kiedy szpilki cisną w palce, wystarczy jak napełnisz plastikowe woreczki wodą, włożysz je do butów, a całość wyląduje na noc w zamrażarce. Kiedy woda zacznie zamarzać zwiększy swoją objętość, a tym samym buty w palcach się rozszerzą i przestaną uwierać w palce podczas chodzenia.

Drugim sposobem jest użycie suszarki. Wystarczy, gdy na stopy założysz grubsze skarpetki i włożysz buty, które są za małe. Następnie włącz suszarkę z ustawionym bardzo ciepłym nawiewem, którego strumień ustaw w miejscu, w którym buty uciskają.

3. Sklej wybrane palce u stóp taśmą medyczną lub plastrem

Zanim założysz swoje wymarzone buty na wysokim obcasie sklej swój 3 i 4 palec u stopy przeźroczystą, elastyczną taśmą medyczną. Jeśli takiej nie masz przy sobie, wystarczy owinąć plastrem te palce. Brzmi dziwnie? Nic takiego!! To naprawdę pomaga, ponieważ pomiędzy tymi palcami znajduje się nerw. Taśma lub plaster zapobiegają naciągnięciu nerwu w tym miejscu.

4. Spryskaj stopy dezodorantem, a najlepiej lakierem do włosów.

Przed założeniem szpilek koniecznie spryskaj swoje stopy lakierem do włosów lub dezodorantem. W ten sposób unikniesz pocenia się nóg, a co za tym idzie stopa nie będzie zmieniała położenia w bucie. Unikniesz urazów, odciśnięć, odrapań, a w najlepszym razie wysunięć palców lub zsunięć paska od butów.

5. Kup wkładki do butów.

Miej zawsze przy sobie i w razie konieczności włóż wkładki do butów, które są tak wyprofilowane, że wspomogą Twoje stopy w utrzymaniu komfortu chodzenia w szpilkach.

 

Szpilki nigdy nie wyjdą z mody, a różnorodność fasonów jest tak ogromna, że o każdej porze roku dodają kobiecości i “ostrego pazura”.

Szukaj ich także w sklepach BIGA!

Zobacz również

Powiew Świeżości w Świecie Mody: BIGA Zaprasza na Nową Dostawę
Tanie spodnie - sklepy stacjonarne z odzieżą używaną
Spodnie, spodnie i jeszcze raz spodnie! Jak idealnie dopasować spodnie pod siebie – na co zwracać uwagę i gdzie je kupować?
Najlepsze Marki Odzieżowe Jakie Znajdziesz w Second Handach: Elegancja i Styl w Zasięgu Ręki
Minimalistyczna Elegancja vs. Ekstrawagancja: Inspiracje dla Twojej Stylizacji
 

Leave a Comment