Opublikowano 13 lutego 2017

Są takie dni, kiedy My kobiety płacimy wysoką cenę za piękno, walczymy z bólem na poczet dobrego wyglądu.  Lubimy ekstrawaganckie, kobiece i seksowne szpilki…. Ale czy takie buty są warte każdego bólu?

Są triki, które pomogą Ci przetrwać cały dzień w szpilkach a przy tym zaoszczędzisz sobie przykrych odczuć związanych z bólem i niewygodą.

Przed założeniem nowych butów:

1. Przetrzyj podeszwy pumeksem, papierem ściernym lub inną tarką.

Nowe eleganckie buty najczęściej mają podeszwę bez zakamarków i zagłębień, jest płaska przez co podczas chodzenia jest zerowa przyczepność do podłoża.

Jest sposób na uniknięcie poślizgnięcia. Wystarczy przetrzeć delikatnie podeszwy swoich nowych butów pumeksem, papierem ściernym lub nawet najzwyklejszą tarką.

Nalegamy jednak, aby to przetarcie było wykonane z umiarem, a żeby nie powstały dziury w naszych nowych szpilkach, lub żebyśmy nie czuli każdego kamyka i każdej nierówności podczas chodzenia.

 2. Rozszerzysz buty używając ….. lodu, suszarki.

Już przy przymierzaniu nowych butów, nie musisz myśleć ile czasu musisz poświęcić na „rozchodzenie” ich w tych miejscach gdzie buty uciskają. Kiedy buty cisną w palce, wystarczy jak napełnisz plastikowe woreczki wodą, włożysz je do butów i całość włożysz na noc do zamrażarki. Kiedy woda zacznie zamarzać zwiększy swoją objętość a tym samym buty w palcach się rozszerzą i przestaną cisnąć w palce podczas chodzenia.

Drugim sposobem jest użycie suszarki. Wystarczy na swoje stopy włożyć grubsze skarpetki i buty, które chcemy rozszerzyć. Następnie trzeba suszyć suszarką, z ustawionym bardzo ciepłym nawiewem, buty w miejscach, które uciskają.

 

3. Sklej wybrane palce u stóp taśmą medyczną lub folią spożywczą.

Zanim założysz swoje wymarzone buty na wysokim obcasie sklej swój 3 i 4 palec u stopy przeźroczystą, elastyczną taśmą medyczną. Jeśli takiej nie masz przy sobie, wystarczy owinąć te palce przeźroczystą folia spożywczą. Brzmi zadziwiająco i bzdurnie? Nic takiego!! To naprawdę pomaga, ponieważ pomiędzy tymi palcami znajduje się nerw. Taśma czy też folia zapobiega naciągnięciu nerwu w tym miejscu.

4. Spryskaj stopy dezodorantem, a najlepiej lakierem do włosów.

Przed założeniem szpilek koniecznie spryskaj swoje stopy najlepiej lakierem do włosów lub dezodorantem. W ten sposób unikniesz pocenia nóg a co za tym idzie stopa nie będzie zmieniała położenia w bucie. Unikniesz urazów, odciśnięć, odrapań a w najlepszym razie wysunięć palców lub zsunięć paska od buta.

5. Zakup wkładki do butów.

Zakup i miej przy sobie i w razie konieczności włóż wkładki do butów, które są tak wyprofilowane, że wspomogą Twoje stopy w utrzymaniu komfortu chodzenia w szpilkach.

STOSUJĄC TYCH 5 NIEZWYKŁYCH I NIEZASTĄPIONYCH TRIKÓW „SZPILKOWYCH” MOŻESZ ŚMIAŁO SCHOWAĆ SWOJE PŁASKIE BUTY DO SZAFY ZAMIAST ZE SOBĄ DO TORBY. NOC W SZPILKACH NIE MUSI OZNACZAĆ MĘCZARNI I FAKTU, ŻE DO DOMU BĘDZIESZ WRACAŁA KULEJĄC.

Zobacz pozostałe artykuły