DIY: Woreczki na zakupy zero waste - sklep Bigastyl.pl

DIY: Woreczki na zakupy zero waste

 

Masz tony niepotrzebnych ubrań? Koniec szafy skrywa dawno nieużywane bluzki, sukienki, spodnie, które wyszły już z mody? Jednocześnie nie przepadasz za jednorazowymi sklepowymi siatkami na zakupy? To idealny moment, aby zrobić coś dobrego dla naszej planety. Nieużywane ubrania idealnie sprawdzą się w postaci wielorazowych, woreczków oraz toreb na żywność. Są proste do wykonania,  ładne, oryginalne i co najważniejsze jak najbardziej ekologiczne. Nie będzie cię to kosztowało dużo energii – gwarantujemy!

 

Modnie i ekologicznie

Ekologiczne powtórne, wykorzystanie rzeczy wpisuje się najmodniejsze trendy. Sama moda nie gra tutaj jednak głównej roli, a aspekt dbania o środowisko. Bycie eko oraz trendy można obecnie łatwy połączyć. Pomysł na wielorazowe torby oraz woreczki na zakupy spodoba się na pewno niejednej osobie. Posiadając taki gadżet na swoim wyposażeniu zapewniamy sobie oryginalność, życie w zgodzie z ekologią oraz bycie na szczytowych listach top trendy.

Daj drugie życie swoim ubraniom

Do wykonania ekologicznych, wielorazowych woreczków oraz toreb możesz użyć właściwie  każdego materiału. Nada się zarówno bawełniana bluzka jak i jeansowe spodnie. Dobrze, aby materiał był odporny na zabrudzenia, wtedy będzie nam łatwiej o nie dbać i posłużą dłużej. Solidnie wykonane torby mogą nam służyć długie lata nie tylko do noszenia zakupów, ale i jako zwykłe torby na rzeczy na co dzień.

Woreczki mogą być zapinane na guziczki lub ściągane tasiemką/ gumką. Guzików na pewno każdy w domu ma pod dostatkiem. Za tasiemki ściągające mogą posłużyć nawet stare gumki, sznurki, które czasem są w niektórych ubraniach lub nawet zwykłe sznurówki do butów. Wybór należy do Was. Torby i woreczki możemy także dowolnie ozdobić, nazywając wybrane wzory. Może naszyć je ręcznie, wyciąć z innych ubrań bawiąc się wzorami i tworząc kolaże. Tutaj Wasza wyobraźnia ma  nieskończone pole do popisu.

Firanki w akcji

W każdym domu głęboko w szafie zalegają gdzieś przestarzałe,  niemodne firanki. One także mogą posłużyć jako materiał do stworzenia unikatowych toreb i worków. Niezwykle ciekawie wyglądają tutaj właśnie starsze modele firanek koronkowe, ażurowe, które tworzą strukturę siateczki. Dzięki dziurkowanej strukturze są idealne do przenoszenia na zakupach delikatnych produktów , które potrzebują  powietrza jak owoce, warzywa lub do przechowywania na stałe suchych produktów sypkich – orzechów, kasz itd.

Jeśli nie mamy takich we własnym domu zapewniamy, że znajdziecie je w domu lub na strychu u waszych babć. One na pewno będą skore do pomocy przy szyciu i użyczą wam kawałeczek unikatowego materiału.  Dzięki swojej delikatnej strukturze torby  woreczki z firanek zachwycą niejedną osobę i mogą stać się nawet modnym dodatkiem do stylizacji!

https://domowa.tv/woreczki-na-zakupy-jakie/

 

 

Facebook
Instagram
Tiktok