Biżuteria na co dzień - Bigastyl.pl

Jaką wybrać biżuterię na co dzień?

Biżuteria ma przede wszystkim dodawać nam szyku i eksponować nasze atuty. Warto więc podkreślić nią naszą osobowość i styl. Z pewnością będzie to doskonały atrybut dopełniający naszą codzienną stylizację.

Warunek jest jeden – nie przesadź!

Pamiętaj, że łańcuszek, bransoletka, czy zegarek mają być jedynie dodatkiem do stylizacji, nigdy odwrotnie. Jeśli zachowasz umiar, dodatki dodadzą Ci elegancji, również na co dzień.

 

1. Złoty umiar

Złota biżuteria jest najbardziej skomplikowana, łatwo przesadzić, bądź więc czujna. Złoto łącz z gładkimi materiałami, by nie rywalizować ze szlachetnym kruszcem. Małe złote kolczyki z kamieniem będą dobrze wyglądać w towarzystwie granatowej, prostej albo czarnej marynarki. Natomiast casualowy sweterek będzie doskonale współgrał z delikatnym pierścionkiem i minimalistycznym łańcuszkiem. Złota zasada dla osób, które mają skłonność do zakładania zbyt dużej ilości złotych ozdób:

Wychodząc z domu, spójrz w lustro i ściągnij jedną rzecz. To naprawdę działa!

 

2. Na każdą okazję

W pracy, biurze sprawdzą się najlepiej delikatne kolczyki, zegarek, naszyjnik. Króluje zdecydowanie złoto klasyczne i białe, a także srebro. Idealnie uzupełnią Twój elegancki styl, jak i mniej oficjalny. Wybierając klasyczną i elegancką biżuterie sprawisz wrażenie bardziej profesjonalnej. Jeśli jednak zakładasz dodatki pamiętaj, aby wybierać takie, które nie będą przeszkadzały Ci wykonywać codziennych obowiązków. Po godzinach pozwolić sobie można na więcej fantazji oraz luzu. Możemy więc wybrać mniej oficjalną kolorową biżuterię, która fantastycznie sprawdzi się po pracy, na urlopie lub w weekend. Do lekkich i zwiewnych strojów dobierz wyrazistszą i oryginalniejszą biżuterię. Tutaj puść wodzę fantazji i wybierz kolorowe i wzorzyste dodatki.

 

3. Sztuczna czy prawdziwa?

Chociaż szlachetne kamienie i kruszce to inwestycja na dłuższe lata, to sztuczna biżuteria nie wychodzi z mody od lat, a wręcz zyskuje coraz większą popularność. Jeśli jest tylko dobrze dobrana do stylizacji to zdobi, natomiast zły wybór – szpeci. Nie ma ograniczeń wiekowych- każdy może ją nosić, dodając swojej stylizacji finezji i ekstrawagancji.

 

4. Duża biżuteria

Jeśli chcesz zrobić wrażenie, wybierz jeden spektakularny dodatek, mogą to być duże kolczyki, lśniąca kolia, czy pierścionek koktajlowy. Żeby nie popełnić wpadki, łącz je z gładkimi tkaninami, prostymi fasonami. Dzięki temu zabiegowi biżuteria będzie centralnym punktem stylizacji, wyeksponowanym w piękny sposób na minimalistycznym tle.

 

5. Savoir – vivre – czyli jak nosić biżuterię?

Co o codziennej biżuterii mówi savoir- vivre? Najważniejsza jest okazja oraz pora dnia. Im jest wcześniej, tym biżuteria powinna być skromniejsza, a  więc na co dzień powinnaś wybierać proste formy. Biurowy dress code mówi o noszeniu delikatnych kolczyków i cienkich łańcuszkach z delikatną zawieszką. Bransoletka powinna być także dyskretna. Pamiętaj, że tak samo jak zegarek nosimy ją na lewej ręce.

 

 

 

Facebook
Instagram
Tiktok