Nieprzyjemny zapach butów - Bigastyl.pl

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów?

 

Nieprzyjemny zapach butów bywa częstym problemem, który potrafi przyprawić nas o zawstydzenie i prowadzi do niezręcznych sytuacji. Na brzydkie zapachy na szczęście istnieją sprawdzone metody. Oczywiście metod jest wiele i zależą od tego co jest przyczyną nieprzyjemnego zapachu. Co może mieć wpływ na brzydko pachnące buty?

– nieodpowiednia pielęgnacja obuwia,

– słaba jakość butów,

– słaba wentylacja obuwia,

– złe przechowywanie butów,

– potliwość stóp.

Przedstawiamy kilka sposobów na walkę z brzydkim zapachem naszego obuwia:

 

1. Herbata

Kluczowy jest tu jej intensywny zapach, bardzo dobrym rozwiązaniem więc jest włożenie saszetek do szafki na buty lub pozostawienie ich w butach. Torebki herbaty pochłoną brzydką woń, natomiast obuwie zyska ładny, świeży zapach. Zaletą tej metody jest to, że jest tania, a także fakt, że można ją stosować bez szkody dla butów.

2. Żwirek dla kota

Bardzo dobrze pochłania wilgoć i neutralizuje zapachy. Sprawdza się więc idealnie do usunięcia brzydkiej woni z obuwia. Wystarczy, że wsypiesz niewielką ilość żwirku do butów,  pozostawisz go na kilka godzin, następnie wytrzep porządnie buty.

3. Soda oczyszczona

Znalazła szerokie zastosowanie w naszych gospodarstwach domowych. Doskonale nadaje się do sprzątania, wybielania, a więc nie powinno też dziwić, że radzi sobie z pozbyciem brzydkich zapachów. Soda zabija grzyby i bakterie. A czyszczenie butów przy pomocy sody oczyszczonej jest dziecinne proste. Wysyp sodę na wkładki butów i pozostaw na kilka godzin. Po odczekaniu solidnie wytrzep i odkurz obuwie. Soda ma to do siebie, że pochłania przykre zapachy oraz wilgoć, więc buty będą odświeżone, a brzydka woń wyeliminowana.

4. Kawa

Ziarna kawy to kolejny doskonały absorbent. Kawa pochłania brzydkie zapachy. Zaparz kawę, po jej zaparzeniu nie wyrzucaj fusów do kosza. Wysusz fusy, a następnie wsyp do swoich butów. Buty zostaw na noc, a rano porządnie wytrzep buty.

 

Facebook
Instagram
Tiktok