EKOBIGA

Zostań mamą kangura!

Zostań mamą kangura!

Tak to nie żart! Teraz każdy może stać się „zastępczą” mamą osieroconego torbacza, zapewniając mu trochę ciepła i poczucie bezpieczeństwa. Kangury, które straciły matki w wyniku australijskich pożarów, są bezbronne i bez ludzkiej pomocy nie przetrwają. Jedynym ratunkiem jest opieka w lecznicach weterynaryjnych oraz materiałowe torby zastępujące matczyne kieszenie.

Pożary w Australii pochłonęły obszar o powierzchni ponad 10 milionów hektarów, dla zobrazowania – to, tak jakby zniknęło terytorium Korei Południowej… Niestety, w tym żywiole zginęło pół miliarda zwierząt. Liczby szokują, ale na szczęście – nagłośnienie sprawy w mediach i pomoc australijskich organizacji sprawiły, że małe torbacze, wombaty i inne zagrożone gatunki mogą zostać ocalone!

Sieć sklepów odzieżowych BIGA wraz ze swoimi klientami włącza się również w akcję ratowania australijskich maluchów i dołoży „własną cegiełkę”. Jak to zrobić? Zachęcamy do szycia toreb! Wystarczy kawałek dobrej jakości materiału (z bawełny, jerseyu, flaneli), nicie, nożyczki, trochę zapału i torba dla kangura jest gotowa. Aby kangurek poczuł się „jak u mamy”, ta kieszeń musi być w odpowiednim wymiarze.

Przedstawiamy krok po kroku, jak stworzyć jeden z rozmiarów toreb niezbędnych do przeżycia dla kangurów.

To forma wykroju:

Możesz też pobrać ten wykrój tutaj.

A teraz do dzieła:

  1. Wytnij 1 element tylny i 1 element przedni zarówno z podszewki, jak i tkaniny wierzchniej, a także pasek tkaniny 20×91 cm, który posłuży jako pasek dla torby.

  1. Połączcie je razem, połóżcie przednie elementy na odpowiadających tylnych częściach i zszyjcie wzdłuż dolnej krawędzi powstających woreczków.

  1. Złóż pasek na pół wzdłuż jego długości, aby mierzył 10 cm szerokości i zszyj wzdłuż dłuższej krawędzi. Obróć go później na prawą stronę.

  1. Przypnij końce paska po obu stronach wierzchniej powierzchni, jak pokazano poniżej, a następnie umieść wewnątrz podszewkę.

  1. Zszyj wzdłuż górnej krawędzi woreczka i przedniego otworu, jednocześnie zszywając paski i łącząc podszewkę i wierzchnią stroną. Pamiętaj, aby pozostawić otwór ok. 12 cm z tyłu torby, aby odwrócić go na prawą stronę. Przypnij np. spinaczami rogi, obróć na prawą stronę i zszyj.

  1. Na koniec zszyj krawędź wokół góry, jak poniżej. 

Gotowe torby przynieście do naszych sklepów BIGA. Następnie my przekażemy je do organizacji niosącej pomoc australijskim zwierzętom.

 

Zachęcamy również do obejrzenia wywiadu z biologiem Jackiem H. Graffem, który zdradza wiele ciekawostek dotyczących australijskich zwierząt.

Samouczek i obrazy zaczerpnięte z: www.moodfabrics.com