We wszystkich sklepach BIGA pojawiła się wiosenna kolekcja, a więc pora na zrobienie miejsca w swojej szafie na nowe wiosenne stylizacje.

Poniżej przedstawiamy sposób, który ułatwi Wam pozbycie się niepotrzebnych ubrań, aby zrobić miejsce tym nowym.

Porządkowanie należy zacząć od zrobienia miejsca w szafie, aby wszystko co do niej wróci miało swoje miejsce. Najlepszym sposobem jest po prostu drastyczne opróżnienie całej szafy, a wiec wszystko co w niej jest proponujemy z niej wyrzucić np. na łóżko.

Kiedy szafa jest pusta przetrzyj ją szmatką nasączoną wodą i delikatnym detergentem, a następnie wytrzyj do sucha.

Kolejnym etapem, który notabenene może być zrealizowany już w trakcie wyciągania ubrań jest ich podział na kategorie odzieży czyli: marynarki, koszulki, sukienki, spódnice, spodnie eleganckie, spodnie jeansowe, koszule, swetry itd. To da Ci realny obraz tego, ile masz rzeczy z danej kategorii, w momencie rozmyślania nad 10 czarnym swetrem czy go wyrzucić, czy jest on Ci niezbędny.

Kiedy cała nasza garderoba jest już ładnie podzielona, przystępujemy do wstępnej selekcji. Dzielimy ubrania za te które, „są super i chce je zatrzymać” oraz „musze się ich pozbyć” bo… są zniszczone, za małe, za duże, czy z jakiegokolwiek innego powodu.

Teraz zajmijmy się działem: „są super i chce je zatrzymać” ok, ale same chęci nie wystarczą. Przymierz, te które tylko wisiały na wieszaku i fajnie na nim wyglądały, jeśli dawno w nich nie chodziłaś, Twoje spostrzeżenia na ich temat mogą być nieco inne, niż kilka miesięcy temu i nieoczekiwanie zmienią swoje miejsce na „nie potrzebuje ich w szafie”. Wszystkie, rzeczy w których chodzicie, lubicie i nie wyobrażacie sobie, aby wasza szafa istniała bez nich znajdują swoje odpowiednie miejsca w szafie poukładane na półkach lub zawieszone na wieszakach.

Pewnie w trakcie uporządkowywania powstały Wam jeszcze kolejne kategorie „lubię to, ale…” lub „nie wiem co z tym zrobić…”.

Rozprawmy się z „lubię to, ale”, są to rzeczy, które wymagają poprawek krawieckich, czyli przeglądnij rzeczy i zadaj sobie pytanie czy nadal będziesz w nich chodzić jeśli zostaną naprawione. Jeśli tak spakuj je do siatki i ustal termin zapisując go w kalendarzu kiedy udasz się z nimi do krawcowej. Załatw to jak najszybciej, bo w przeciwnym razie rzeczy bez użytku będą dalej leżały w szafie czekając na kolejne sprzątanie.

Najtrudniejszą kwestią pozostają rzeczy w kategorii „nie wiem co z tym zrobić” i tu decyzja należy do Ciebie. Jeśli, rzecz faktycznie jest fajna i przymierzając ją czujesz, że będziesz w tym chodzić, lub inaczej – gdybyś dziś miała to kupić to byś ją kupiła to ją zachowaj, ale przy następnych porządkach zwróć na nią uwagę czy w ogóle ją ubrałaś. Jeśli nie pozbądź się jej.

Mimo wielu pytań i rozmyślań nie udało Ci się podjąć decyzji co do konkretnego stroju schowaj go do pudła i odłóż do garderoby. Jeśli okaże się że w ciągu kilku kolejnych miesięcy nie sięgnęłaś po żadną z tych rzeczy możesz śmiało oddelegować je do kategorii „muszę się ich pozbyć” robiąc tym samym miejsce na nowe stylizacje znalezione w sklepach BIGA.

Z rzeczami, których musisz się pozbyć nie będzie tak wielkiego problemu. Tutaj robimy szybki podział. Rzeczy zniszczone, których nie da się uratować lub jest to nieopłacalne lądują w koszu. A co do pozostałych decyzja należy do Ciebie. Możesz je rozdać przyjaciółką jeśli wiesz, że będą dla nich odpowiednie, sprzedać na aukcjach lub po prostu oddać w punktach zbioru odzieży.

Kiedy, każda rzecz już znalazła swoje miejsce, a w szafie zrobiło się jakby luźniej pora na zakupy!

Biga z wiosennymi kolekcjami odzieży czeka na Ciebie.

Zobacz pozostałe artykuły