Opublikowano 31 stycznia 2017

Zagościło już lato i pasująca do twarzy para okularów słonecznych stała się tak samo ważnym dodatkiem do stylizacji jak para modnych butów czy stylowa torebka. Okulary słoneczne są jednym z podstawowych akcentów modowych a ich wygląd może się zmieniać w zależności od obowiązujących trendów z sezonu na sezon. Trzeba jednak pamiętać, że mimo iż większość z nich wygląda szykownie i stylowo na stojaku, nie zawsze muszą one pasować do Twojej twarzy.

Okulary to takie stylowe akcesoria, które od razu przyciągną uwagę do twarzy, więc podczas ich zakupu należy dokonać mądrego wyboru. Od klasycznej czerni po jaskrawe kolory, od dużych do małych oprawek… dzisiejsza moda zaskakuje, a jak wiadomo modna kobieta potrzebuje co najmniej kilku par okularów w swojej kolekcji.

Dobór odpowiednich kolorów i kształtu oprawek może odzwierciedlać Twój nastrój, poczucie humoru danego dnia. Każda inna para okularów w jednej chwili potrafi całkowicie zmienić twój wygląd.

ZASADNICZE PYTANIE BRZMI- JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNIE OPRAWKI OKULARÓW DO SWOJEJ TWARZY?

Poniżej podpowiemy Ci, jak wybrać odpowiednie dla Ciebie okulary.

Musimy jednak pamiętać, że okulary są nie tylko dodatkiem do stylizacji, ale także ważnym narzędziem ochrony zdrowia oczu i otaczających je tkanek. Trzeba zwrócić uwagę dobierając okulary słoneczne, aby były one z odpowiednim filtrem ultrafioletowym (UV), ponieważ promieniowanie słoneczne przy źle dobranych okularach może doprowadzić do trwałego uszkodzenia soczewki i rogówki oka jak również skóry wokół oczu.

Jeśli planujesz zainwestować w jedynie kilka par tego lata, przy tak wielu rodzajach okularów – opłaca się wziąć pod uwagę parę rad, zanim wybierzesz się na zakupy.

Trzeba rozważyć jakie oprawki najlepiej pasują do Twojego kształtu twarzy, Twojej cery i koloru włosów.


1. DOPASUJ STYL OKULARÓW DO KSZTAŁTU TWARZY.

Potrafisz idealnie dobrać ubranie do swojej sylwetki? Tak samo powinno być ze stylem okularów. Czy wiesz, że para okularów, która dobrze podkreśla Twoje rysy twarzy może odmłodnić Cię o kilka lat?

Kształty twarzy określa się na podstawie całej sylwetki twarzy, od czoła do podbródka. Jeśli nie wiesz, jaki kształt ma twoja twarz, spójrz w lustro i określ, czy Twoja twarz jest przede wszystkim owalna, kwadratowa, podłużna, okrągła czy trójkątna.

Najlepsze okulary to takie, które kontrastują z twoim kształtem twarzy. Rozmiar oprawek powinien być także w idealnej skali co do wielkości Twojej twarzy. Pamiętaj jednak, że ta reguła nie sprawdza się do zbyt dużych okularów, tzw. „much”, ponieważ wielkość i kształt mają znaczenie. Przez źle dobrane okulary przy tym modelu można wyglądać śmiesznie.

Pomimo tego, że kreatorzy mody radzą aby łamać reguły w celu wypracowania własnego stylu, dobrze jest wiedzieć jakie okulary najbardziej sprzyjają Twojej twarzy.

 

 

 

 

 

2. DOBIERZ KOLOR OPRAWEK OKULARÓW.

Mimo tego, iż wszystkie potrzebujemy choć jednej pary okularów z oprawkami w neutralnym kolorze, takim jak czarny albo brązowy (ze względu na to że pasują do „wszystkiego”), trendem w modzie tego lata są ramki w intensywnych kolorach, ramki wyglądające jak prawdziwe dzieła sztuki. Obecnie najmodniejsze oprawki okularów przedstawiają plastikowe łąki kwiatowe lub oprawki mające kształt futurystycznych rzeźb. Bez wątpienia mogą one zastąpić biżuterię.

Wybór koloru oprawek zależy od tego, czy chcesz aby pasowały one do koloru Twojego ubioru danego dnia, czy może z nim kontrastowały. Mogą być też odbiciem jakiejś cechy Twojego charakteru czy stylu. Jeśli nie lubisz ciemnych bądź lustrzanych szkieł, które są najczęściej spotykane, możesz rozważyć opcję dopasowania okularów do koloru Twoich oczu, Twojej karnacji czy tak aby podkreślić odcień włosów.

 

Na przykład czarne oprawki mogą nadać ziemistej cerze jeszcze bardziej niekorzystny, niezdrowy wygląd, za to metaliczne kolory mogą rozjaśnić twarz.

Kobiety z ciemną lub oliwkową karnacją dobrze wyglądają w brązowych, ciemnozielonych, brzoskwiniowych, kremowych lub złotych oprawkach.

Do chłodnej karnacji pasuje natomiast kolor srebrny, czarny, niebieski, czerwony, śliwkowy, szary i bursztynowy.

 

Zobacz pozostałe artykuły