Opublikowano 9 marca 2017

Idealny ubiór sprawia, że czujemy się dobrze i modnie. Nasz styl odzwierciedla nasze spojrzenie na świat i humor. Niestety nawet najlepsze gatunkowo ubrania nie będą dla nas odpowiednie jeśli nie poznamy swojego typu sylwetki i fasonów, które do niego pasują. BIGA przedstawia propozycje dla Pań o czterech typach sylwetki: gruszka, jabłko, banan i klepsydra. A Ty, którą z nich masz?

Gruszka

Panie posiadające figurę „gruszki” charakteryzują się wąskimi ramionami i szerokimi biodrami. Jest to najbardziej kobiecy typ urody według Panów. Figurze w typie gruszki idealnie będą pasować ubrania, które kończą się nad linią bioder oraz dekolty w łódkę, które optycznie poszerzą ramiona. Panią o tej figurze zdecydowanie nie polecamy zakładania strojów, które kończą się lub zaczynają na wysokości pępka Radzimy również zrezygnować z ubrań, które na linii bioder posiadają linie lub elementy ozdobne.

Jabłko

Ten typ figury charakteryzuje większy brzuszek przy stosunkowo drobnych ramionach i szczupłych nogach. Jest to bardzo częsty typ wśród kobiet po porodzie. Proponowane dla tego typu sylwetki stroje to oczywiście te, które przykrywają brzuch, a więc długie lejące się sukienki, bluzki odcinane pod biustem, dłuższe swetry i spódnice. Zdecydowanie nie polecamy paniom o tej sylwetce zakładać krótkich bluzek, swetrów czy żakietów oraz spódnic i spodni z wysokim stanem.

Banan

Określana również jako cegła lub chłopięca. Jest to figura, która nie ma zaznaczonej tali, ani bioder. Dopasowanie idealnego stroju dla takiej sylwetki polega na zrównoważeniu proporcji sylwetki. Można to osiągnąć używając szerokich pasków w talii, zapięciami na wysokości pępka, długimi podłużnymi naszyjnikami, spodniami z wysokim stanem lub falbankami. Panie o takiej sylwetce zdecydowanie nie powinny zakładać oversizowych, długich i luźnych ubrań, które jeszcze bardziej zaburzą z proporcje sylwetki.

Klepsydra

To najbardziej „pożądany” typ sylwetki. Cechuje go proporcjonalność sylwetki i wyraźnie zaznaczona talia. Jest to sylwetka do której pasuje w zasadzie wszystko. Panie o tej sylwetce świetnie będą wyglądać w dopasowanych sukienkach i żakietach oraz paskach, które podkreślą talie.

Najważniejsze, aby czuć się dobrze w tym co mamy na sobie.  Jeśli poznasz swój typ sylwetki i fasony które do niego pasują, każdego dnia będziesz się dobrze prezentować.

Zobacz pozostałe artykuły